Znajdujesz się tutaj: Szkoła językowa Columbus / Egzaminy / Włoski / CELI

CELI

Czym są egzaminy CELI?

 • CELI to egzaminy sprawdzające znajomość języka włoskiego, przeznaczone dla osób, których językiem ojczystym nie jest włoski.
 • Egzaminy CELI są ustanowione i opracowane przez Universita per Stranieri di Perugia.
 • Do egzaminów CELI można przystępować we Włoskich Instytutach Kulturalnych, ośrodkach uznanych przez Włoskie Instytuty Kulturalne lub przez Universita per Stranieri di Perugia.
 • Egzaminy są przeprowadzane dwa razy w roku: w czerwcu i listopadzie.
 • Wyniki egzaminów znane są po 3 miesiącach
 • Egzaminy CELI sprawdzają znajomość języka włoskiego jako języka obcego na 5 poziomach zaawansowania.

Do czego przydaje się dyplom CELI?  

 • Egzaminy CELI na poziomach 2-4 są uznawane przez włoskie uniwersytety jako egzaminy wstępne z języka włoskiego.
 • CELI na poziomie 4 daje uprawnienia do nauczania języka włoskiego.
 • Egzaminy CELI są oficjalnie uznanymi egzaminami z języka włoskiego.

Jak wygląda egzamin CELI?

 • CELI 1 poziom A2 (Waystage) w skali ocen opracowanej przez Radę Europy.
  Kandydaci powinni porozumiewać się po włosku w standardowych sytuacjach z życia codziennego. Test składa się z 4 części: czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu oraz mówienia.
 • CELI 2 poziom B1 (Threshold) w skali ocen opracowanej przez Radę Europy.
  Kandydaci powinni porozumiewać się po włosku w większości codziennych i społecznych sytuacji. Test składa się z 4 części: czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu oraz mówienia.
 • CELI 3 poziom B2 (Vantage ) w skali ocen opracowanej przez Radę Europy. Kandydaci powinni wykazać się szeroką znajomością gramatyki i słownictwa oraz  porozumiewać się po włosku w większości skomplikowanych sytuacji. Test składa się z 5 części: czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu, mówienie oraz struktury (znajomość gramatyki i słownictwa).
 • CELI 4 poziom C1 (Effective Operational Proficiency) poziom B2 (Vantage ) w skali ocen opracowanej przez Radę Europy. Potwierdza zaawansowaną znajomość języka włoskiego na poziomie wymaganym do podjęcia studiów lub pracy. Egzamin ten uznawany jest zarówno przez włoskie uniwersytety, jak i pracodawców. Kandydaci powinni wykazać się umiejętnością  porozumiewania się po włosku we wszystkich społecznych sytuacjach oraz  wypowiadać się na temat związane z ich zainteresowaniami. Test składa się  z 5 części: czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu, mówienie oraz struktury  (znajomość gramatyki i słownictwa).
 • CELI 5 poziom C2 (Mastery ) w skali ocen opracowanej przez Radę Europy.
  Potwierdza zaawansowaną znajomość języka włoskiego. Kandydaci powinni wykazać się umiejętnością porozumiewania się po włosku w każdej sytuacji w każdym kontekście (także zawodowym). Test składa się z 5 części: czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu, mówienie oraz struktury (znajomość gramatyki i słownictwa)

Oceny: Kandydaci przystępujący do egzaminu CELI 1 otrzymują jedną z dwóch ocen: "zaliczony" lub "nie zaliczony". Na pozostałych poziomach (CELI 2, 3, 4, 5) egzamin jest zaliczony, gdy kandydat otrzyma ocenę A, B, lub C.

Kurs dostępny w językach:

włoski
włoski

Zadzwoń i zapytaj o szczegóły

tel.: 604165878
Banery
Szkoła językowa Columbus
Copyright © Szkoła językowa Columbus - 2014.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij