Znajdujesz się tutaj: Szkoła językowa Columbus / Egzaminy / Niemiecki / START DEUTSCH 1 (SD 1)

START DEUTSCH 1 (SD 1)

Egzaminy Instytutu Goethego

Jednym z licznych zadań, którymi zajmuje się Instytut Goethego Inter Nationes jest opracowanie i przeprowadzenie egzaminów z języka niemieckiego, znanych i honorowanych na całym świecie. Instytut Goethego Inter Nationes jest wiodącym niemieckim ośrodkiem promującym kulturę i język niemiecki. Instytut powstał w 1951 roku, dziś dysponuje 128 ośrodkami w 76 krajach i posiada 188 centrów egzaminacyjnych.
Instytut Goethego proponuje egzaminy na różnych poziomach zaawansowania – zarówno z języka niemieckiego ogólnego, jak i o charakterze biznesowym.

Czym jest egzamin SD 1?

  • Jest międzynarodowym egzaminem na poziomie elementarnej znajomości języka dla dorosłych na poziomie A1 opracowanym zgodnie z wytycznymi Rady Europy.
  • Przystępujący do egzaminu potrafi zrozumieć i stosować wyrażenia języka potocznego oraz formułować bardzo proste wypowiedzi celem zaspokojenia konkretnych podstawowych potrzeb. Potrafi przedstawić siebie lub inną osobę oraz zadać jej pytania dotyczące danych osobowych. Jego umiejętności językowe pozwalają mu na funkcjonowanie i uczestniczenie w życiu codziennym i zawodowym krajów niemieckojęzycznych.

Jak wygląda egzamin?

Egzamin składa się z grupowego egzaminu pisemnego i grupowego egzaminu ustnego.
Egzamin składa się z następujących części:

1. Słuchanie - składa się z trzech części i trwa ok. 20 min, podczas których uczestnik słucha wypowiedzi zawierających krótkie informacje, po czym rozwiązuje odpowiednie zadania.

2. Czytanie - składa się z trzech części i trwa 25 min, podczas których uczestnik czyta krótkie listy, proste ogłoszenia oraz instrukcje, po czym rozwiązuje odpowiednie zadania.

3. Pisanie - składa się z dwóch części, trwa 20 min, podczas których uczestnik powinien wypełnić formularz i sformułować krótką notatkę.

4. Egzamin ustny - wypowiedź ustna składa się z trzech części, w których uczestnik powinien się przedstawić, porosić o udzielenie informacji na zadany temat i ich również udzielić oraz sformułować prośbę i zareagować na nią.

Kurs dostępny w językach:

niemiecki
niemiecki

Zadzwoń i zapytaj o szczegóły

tel.: 604165878
Banery
Szkoła językowa Columbus
Copyright © Szkoła językowa Columbus - 2014.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij