Znajdujesz się tutaj: Szkoła językowa Columbus / Egzaminy / Niemiecki / START DEUTSCH 2 (SD 2)

START DEUTSCH 2 (SD 2)

Egzaminy Instytutu Goethego

Jednym z licznych zadań, którymi zajmuje się Instytut Goethego Inter Nationes jest opracowanie i przeprowadzenie egzaminów z języka niemieckiego, znanych i honorowanych na całym świecie. Instytut Goethego Inter Nationes jest wiodącym niemieckim ośrodkiem promującym kulturę i język niemiecki. Instytut powstał w 1951 roku, dziś dysponuje 128 ośrodkami w 76 krajach i posiada 188 centrów egzaminacyjnych.
Instytut Goethego proponuje egzaminy na różnych poziomach zaawansowania – zarówno z języka niemieckiego ogólnego, jak i o charakterze biznesowym.

Czym jest egzamin SD 2?

  • Jest międzynarodowym egzaminem na poziomie elementarnej znajomości języka dla dorosłych na poziomie A2 opracowanym zgodnie z wytycznymi Rady Europy.
  • Przystępujący do egzaminu potrafi zrozumieć pojedyncze zdania i krótkie wypowiedzi oraz często używane zwroty w języku potocznym. Potrafi porozumieć się w trakcie wykonywania zadań codziennych, wymagających bezpośredniej i prostej a jednocześnie skutecznej wymiany informacji.

Jak wygląda egzamin?

Egzamin składa się z grupowego egzaminu pisemnego i grupowego egzaminu ustnego.
Egzamin składa się z następujących części:

1. Słuchanie - składa się z trzech części i trwa ok. 20 min, podczas których uczestnik - po wysłuchaniu krótkich rozmów telefonicznych, wywiadów radiowych i codziennych rozmów - rozwiązuje odpowiednie zadania.

2. Czytanie - składa się z trzech części i trwa 20 min, podczas których - po przeczytaniu krótkich listów, notatek i ogłoszeń - uczestnik rozwiązuje odpowiednie zadania.

3. Pisanie - składa się z dwóch części, trwa 30 min, podczas których uczestnik powinien wypełnić formularz i sformułować krótkie zawiadomienie na podany temat.

4. Egzamin ustny - wypowiedź ustna składa się z trzech części, podczas których uczestnik powinien się przedstawić, przeprowadzić z partnerem krótką rozmowę na temat z dnia codziennego oraz przeprowadzić krótkie negocjacje na zadany temat.

Kurs dostępny w językach:

niemiecki
niemiecki

Zadzwoń i zapytaj o szczegóły

tel.: 604165878
Banery
Szkoła językowa Columbus
Copyright © Szkoła językowa Columbus - 2014.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij