Znajdujesz się tutaj: Szkoła językowa Columbus / Egzaminy / Angielski / TOEIC

TOEIC

Czym jest egzamin TOEIC?

Egzamin TOEIC jest międzynarodowym standardem, dokonującym pomiaru poziomu umiejętności komunikacyjnych z języka angielskiego w środowisku pracy. Egzamin został stworzony  w 1979 roku przez ETS (Educational Testing Service), światowego lidera w testowaniu dla edukacji i biznesu. Dzięki rygorystycznym badaniom psychometrycznym zastosowanym przy konstruowaniu egzaminu jego wynik jest uznawany jako obiektywny obraz kompetencji językowej zdającego.
Jest to najczęściej zdawany egzamin na świecie - ponad 7 milionów kandydatów rocznie.
TOEIC jest używany i uznawany przez ponad 10 000 globalnych firm i korporacji.

Do czego przydaje się TOEIC?

Egzamin TOEIC jest najczęściej wykorzystywany do:
- oceny postępów jakie poczynili pracownicy delegowani na szkolenia językowe
- zwiększenia szans osób startujących na rynku pracy – w kraju i zagranicą
- zarządzania edukacją językową w firmie czy organizacji
- podejmowania właściwych decyzji w procesie rekrutacji lub awansowania pracowników
- delegowania pracowników na międzynarodowe szkolenia i kontrakty

Jak wygląda egzamin?

TOEIC  ( Listening i Reading ) jest egzaminem w wersji papierowej, o formacie testu wielokrotnego wyboru. Za całość egzaminu można otrzymać od 10 do 990 punktów.
TOEIC bada kompetencję językową w dwóch kluczowych obszarach:
Część 1 – Słuchanie: uczestnicy egzaminu słuchają różnego rodzaju pytań i krótkich konwersacji, prowadzonych w języku angielskim. Ta część egzaminu trwa 45 minut, obejmuje 100 pytań w czterech sekcjach. Zdający ma 7 sekund pomiędzy pytaniami na zaznaczenie odpowiedzi, nie ma możliwości ponownego odsłuchania zadań.
Część 2 – Czytanie: trwa 75 minut i zawiera 100 pytań w trzech sekcjach. Zdający sam wyznacza sobie tempo pracy, za tę część egzaminu może uzyskać od 5 do 495 punktów.
Pytania testowe to próbki autentycznego języka używanego w pracy i podróżach służbowych.
Na egzaminie można się spodziewać słownictwa i tematyki związanej ze wszystkimi obszarami funkcjonowania firmy, nie ma jednak zwrotów i wyrażeń o wysokim stopniu specjalizacji.
Darmowy test poziomujący z języka angielskiego! Wejdź na stronę www.testujangielski.pl i rozwiąż test, który pokaże Ci jak wiele wiesz już z języka angielskiego. Ten test został oparty na oficjalnych pytaniach do egzaminu TOEIC® - jesteśmy Akredytowanym Centrum Egzaminacyjnym, w którym możesz zarejestrować się na oficjalny egzamin. Zapraszamy!!!

Jak jest oceniany egzamin TOEIC?

Egzamin jest oceniany komputerowo – wynik jest w 100% obiektywny i pozbawiony ryzyka błędu ludzkiego. Zaletą jest szybkie raportowanie wyniku – od 48h do 10 dni roboczych. Ma to ogromne znaczenie np. w procesie rekrutacji.
Najważniejsza dla zdających jest jednak informacja, że egzamin nie jest zdawany progowo – każda ilość punktów uprawnia do otrzymania certyfikatu i Tabeli Zdolności Językowych stanowiącej interpretację wyników.
W odniesieniu do poziomów Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego ( poziomy Rady Europy ) interpretacja jest następująca:
120 - 220 pkt - A1 (poziom początkujący)
225 - 545 pkt - A2 (poziom podstawowy)
550 - 780 pkt – B1 (poziom średniozaawansowany)
785 - 940 pkt – B2 (podstawowa biegłość zawodowa)
945 - 990 pkt - C1 (zaawansowana biegłość zawodowa)

Kurs dostępny w językach:

angielski
angielski

Zadzwoń i zapytaj o szczegóły

tel.: 604165878
Banery
Szkoła językowa Columbus
Copyright © Szkoła językowa Columbus - 2014.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij